Выберите другую страну или регион, чтобы увидеть контент для вашего местоположения.

Etykiety energetyczne rozdane najlepszym - Wyniki TOPTEN OKNA 2019

W przedostatni dzień maja w Warszawie odbyła się gala konkursu TOPTEN Okna 2019. Przypomnijmy – to już piąta edycja konkursu propagującego produkty branży stolarki budowlanej najlepsze pod względem oszczędności energii i kosztów. Winkhaus Polska zaś po raz drugi miał honor być mecenasem tego projektu. Organizatorami są Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska.

Konkurs TOPTEN Okna 2019 to nie tylko rzetelna ocena okien i drzwi, która opiera się na obiektywnych testach i analizach opracowanych przez niezależne instytucje, ale też cenna sugestia dla inwestorów i projektantów w doborach dostępnej na polskim rynku stolarki budowlanej. Rozgrywany jest w pięciu kategoriach:

- okna pionowe okna drewniane,
- okna pionowe aluminiowe,
- okna pionowe PVC,
- okna dachowe,
- drzwi zewnętrzne.

Tegorocznej ocenie poddano łącznie ponad 330 wyrobów, wybierając produkty charakteryzujące się energooszczędnymi właściwościami. Badania oparto na takich parametrach jak: efektywność energetyczna stolarki, wykonaną w oparciu o bilans energetyczny, wartość współczynnika przenikania ciepła okna Uw [W/m2K], współczynnik przepuszczalności energii słonecznej gG, współczynnik przepuszczalności powietrza L100 [m3/h/m2], współczynnik przepuszczalności światła Lt, wskaźnik oddawania barw szyby – Ra, klasa odporności na obciążenie wiatrem, wodoszczelność i izolacyjność akustyczną okna RW(C;Ctr), a także rynkowa cena oferowanych produktów oraz montaż. W tegorocznej edycji wprowadzono też nową kategorię oceny wyrobów – innowacyjność. Do badań dopuszczono więc okucia „ukryte” – tu sprawdzał się nasz system activPilot Select, oraz w stolarce drzwiowej – czytnik linii papilarnych.

Wszystkim laureatom i nagrodzonym gratulujemy wyróżnień, zaś na szczególne uznanie zasługują produkty firm, w tworzeniu których Winkhaus ma swój udział. Gratulujemy zatem naszym klientom – w kategorii okien metalowych firmom: Awilux Polska Sp. z o.o. Sp.k. z Leszna, Domix-P z Dobrzenia Małego, Fabryka Okien Forest z Malborka, FTS-ABARIS z Warszawy oraz OknoPlus z Krakowa. W kategorii okien z PCW laury wyróżnień i etykiety energetyczne otrzymały wyroby firm: EMPOL BIS SA ze Źródeł, Krispol, Mitbau, Oknoplus oraz ProfiLine z Szalejowa Górnego, zaś w kategorii drzwi zewnętrznych firm: Parmax, Krispol, Wikęd oraz Cal z Suwałk.

Więcej informacji na temat wyróżnień oraz samego konkursu znajduje się na stronach: www.e-stolarka.pl, www.topten.info.pl i www.cieplej.pl