Виберіть іншу країну або регіон, щоб переглянути вміст для вашого місцезнаходження.

Poziomki i lawenda na Wichrowych Wzgórzach

Kilka dni temu Fundacja Alter Eko wraz z zaangażowanymi dzieciakami ze Szkoły Podstawowej nr 11 na Osiedlu Wichrowe Wzgórza w Poznaniu zakładała kolejny przyszkolny ekosystem – młodzi ogrodnicy w specjalnie przygotowane skrzynie sadzili poziomki, zioła, lawendę i wiele innych skarbów natury.

Do Poznania, aż z Warszawy, zjechały wszystkie potrzebne akcesoria, a rąk do pracy nie brakowało. Od zawsze bowiem wiadomo, że praktyka jest najlepszą formą nauki, że przy tej okazji łatwiej o zaangażowanie, integrację i emocje. Akcja na Wichrowych Wzgórzach była kolejną lekcją dbania o planetę, naturę, ale przede wszystkim lekcją odpowiedzialności!

Nasza firma wspiera fundację Alter Eko i jej proekologiczne działania. Idea tych ekologicznych aktywności splotła się bowiem z promocją okucia activPilot Comfort. Postanowiliśmy część zysku ze sprzedaży każdego kompletu okuć okiennych ułatwiających zdrową wentylację przekazać fundacji Alter Eko na inicjatywę przyszkolnych ogrodów noszącą branżową nazwę „Okno na ogród”.

Ogród przy szkole w Poznaniu to już trzeci bastion zieleni, zrealizowany ze środków przekazanych przez nas fundacji Alter Eko.