Виберіть іншу країну або регіон, щоб переглянути вміст для вашого місцезнаходження.

Nowość! Okucie do eleganckich okien

activPilot Topstar to okucie w całości, czyli wraz z zawiasami, ukryte pod przylgą skrzydła. Rozwiązanie to wyróżnia dyskretna elegancja i możliwość zastosowania do różnych kolorów oraz faktur profili okiennych. Dzięki przesuniętej do wewnątrz osi obrotu skrzydło okienne zlicowane jest z ramą. Okna o takiej konstrukcji są zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu stolarki okiennej i drzwiowej. Nowe okucie nadaje się także do profili niezlicowanych. Można je również stosować w konstrukcjach, w których odległość od krawędzi przylgi do wnęki okiennej jest bardzo mała (wolny wymiar ościeżnicy wynosi minimum 4 mm).

Do produkcji okucia activPilot Topstar firma Winkhaus używa stali o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości, która umożliwia pewne funkcjonowanie mimo kompaktowej konstrukcji. Okucie może być stosowane do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła nawet 130 kg! Ochronne blachy ze stali hartowanej umieszczone w miejscach najbardziej narażonych na zużycie, zmniejszają tarcie i tym samym wydłużają żywotność części zawiasowych okucia.

Konstruktorzy Winkhaus obok dbałości o parametry techniczne położyli także duży nacisk na prostotę montażu oraz łatwy dostęp do śrub regulacyjnych. Ważnym atutem jest też ergonomiczne zawieszanie skrzydła w ościeżnicy: odchylone skrzydło „samo odnajduje“ odpowiednie położenie. Dzięki temu nie dochodzi do nadmiernego obciążania zawiasów.