Виберіть іншу країну або регіон, щоб переглянути вміст для вашого місцезнаходження.

Znak jakości Plus X Award dla zamka autoLock AV4D

Nowa generacja automatycznych zamków do drzwi firmy Winkhaus zdobyła znaczącą w świecie nagrodę za innowacyjność w dziedzinie technologii, sportu i stylu życia. Międzynarodowi jurorzy z ponad 80 branż uhonorowali zamek autoLock AV4D znakiem jakości Plus X Award 2023 za wysoką jakość, łatwość obsługi i funkcjonalność.

Znak jakości Plus X Awards może być pomocnym drogowskazem dla konsumentów poszukujących sprawdzonej wartości w różnorodnej ofercie produktów i usług. Innowacyjne technologie, nietuzinkowe wzornictwo oraz inteligencja i prostota obsługi nagradzane są przez światowe jury. Kryteriami oceny są ergonomia, ekologiczne właściwości produktu, kompleksowy zakres funkcji, a także zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Bezpośrednio wiąże się to z ideą zrównoważonego rozwoju.

Zamek autoLock AV4D jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem do drzwi wejściowych w modnych ciemnych kolorach. Pozwala na uzyskanie ochrony antywłamaniowej w klasie RC2.

Płynność działania o każdej porze roku


Ciemna kolorystyka drzwi wejściowych to najnowszy obecnie trend w architekturze. Niestety przy intensywnej ekspozycji na słońce materiał nagrzewa się i ulega odkształceniom, co w rezultacie może niekorzystnie wpłynąć na płynność zamykania drzwi. autoLock AV4D posiada solidne rygle hakowe, które wysuwają się automatycznie, bez konieczności przekręcania klucza, i zagłębiają w listwę ramową na ościeżnicy. W ten sposób drzwi ryglują się skutecznie zaraz po ich zamknięciu. Rygle połączone z dodatkowymi elementami uszczelniającymi mocno trzymają skrzydło, chroniąc w ten sposób drzwi przed wypaczeniem oraz zapobiegając utracie ciepła.


Warianty i wyposażenie


Zamki można łączyć z różnymi dodatkowymi funkcjami, konfigurując drzwi zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
Jednym z nich jest praktyczny przełącznik trybu dzień/noc TaFa, który Winkhaus oferuje do wybranych zamków. Mogą być w niego wyposażone opcjonalnie wszystkie warianty zamków autoLock AV4D. Przełącznik TaFa, obsługiwany jedną ręką, aktywuje się łatwo, jednym ruchem ręki i służy do utrzymywania drzwi w pozycji otwartej przez krótki czas.

W ofercie jest też specjalny rodzaj zamka serii AV4D do drzwi zewnętrznych - panicLock AP179 AV4OR KG, przeznaczony w szczególności dla przedszkoli. Blokuje on dostęp z zewnątrz w godzinach nocnych i umożliwia ewakuację z budynku przez całą dobę. Drzwi z zamkiem otwierane są od wewnątrz bez użycia klucza - za pomocą dwóch klamek zamontowanych na różnych wysokościach. Obie klamki można obsługiwać jednym ruchem ręki i niewielkim wysiłkiem.


Opcje modernizacji zamka


Możliwe jest również doposażenie drzwi w silnik elektryczny (EAV) i zastosowanie urządzeń dostępowych tj. czytnik linii papilarnych lub pin pad.