Divemed – karkonoski przystanek z blueSmartem

Czy wiecie, że metoda usta-usta w sytuacjach udzielania pierwszej pomocy nie jest już warunkiem koniecznym? Jest jednak niezbędna w określonych sytuacjach! A czy wiecie, jak głęboko uciskać klatkę piersiową i w jakim dokładnie miejscu? Zanim jednak zaczniemy ratować życie, co trzeba ocenić, z której strony podejść do potrzebującego pomocy?

Wiedzą o tym może pochwalić się grupa pracowników, która odbyła szkolenie w ośrodku DIVEMED Jarosław Przybylski w Jeleniej Górze. To wyspecjalizowana placówka medyczna, która zajmuje się ratownictwem, ale nie tylko. Jak sami o sobie mówią: ratujemy życie, pomagamy je ratować i… uczymy, jak ratować!

W Divemedzie od kilku kilka lat działa system elektronicznej kontroli dostępu blueSmart. Wraz z autoryzowanym partnerem, firmą J.A.R., zamontowano w placówce ratownictwa medycznego system 40 wkładek i 9 klamek elektronicznych. System obsługiwany jest przez 50 kluczy. To, że systemy kontroli dostępu stają się w Polsce coraz bardziej popularne, że zabezpieczają duże przedsiębiorstwa, szpitale, obiekty użyteczności publicznej, to powoli staje się standardem. Mniejsze obiekty ciągle mają wątpliwości, czy to u nich się sprawdzi?

Jak się okazuje, w Divemedzie sprawdza się znakomicie. blueSmart nie tylko zabezpiecza budynek główny z salą szkoleniową, biurami i pomieszczeniami socjalnymi, ale też garaże, warsztat, apartamenty na wynajem.