SZOK tworzenia szczęścia

Nie ma znaczenia wiek czynnego sportowca. Podziwiamy sprawnych seniorów, bijemy brawo tym w rozkwicie i kwiecie wieku, zaś tak naprawdę największe emocje wzbudzają młode talenty – zachwycamy się i wzruszamy sportowymi osiągnięciami dzieciaków i młodzieży! Dla nich nie tyle ważne są argumenty o wzmacnianiu hartu ducha i systemu immunologicznego, odporności na ból, o redukcji masy ciała, zapobieganiu depresji, łagodzeniu niepokojów i obniżaniu ryzyka cukrzycy. Zapewne niewiele ich też obchodzi sport jako instrument zapobiegania udarom, demencji, nadciśnieniu i osteoporozie. Dla młodych sportowców najważniejsze są energia, radość z osiągnieć i najpiękniejsze uczucie – szczęście!

Wszystkie te emocje towarzyszą także @Winkhaus Polska. Dokładamy do tego jeszcze dumę! Jesteśmy bowiem dumni, że możemy pomagać w powstawaniu tej dziecięcej radości. Od niedawna naszymi podopiecznymi zostały - już utytułowane choć bardzo młode - dzieci i młodzież z klubu MUKS „SZOK” Bojanowo. W klubie tym młodzi sportowcy szlifują swą formę w sekcjach koszykówki, piłki nożnej i lekkoatletyce. I ta ostatnia, jak na królową dyscyplin przystało, jest jak na razie nie do pobicia. SZOK naszpikowany jest mistrzami. Każdy młody, bojanowski atleta może poszczycić się osiągnięciami. Kilku wyjątkowymi:

▪ Franek Zuter w trójskoku w lutym na halowych Mistrzostwach Polski U18 w Rzeszowie zdobył złoty medal, by zaraz potem dołączyć do swojej złotej kolekcji medali kolejny zdobyty na białostockich Mistrzostwach Polski LZS z rekordem życiowym 13,84 m. Franek zajmuje 2. miejsce w tabelach w Polsce z różnicą 1 cm do zwycięzcy.

▪ Bartłomiej Józefowiak jako pierwszy zawodnik powołany został do Reprezentacji Polski U14, zwyciężając na międzynarodowym meczu w Krakowie, w którym brało udział 10 państw. W biegu na 300 m uzyskał nowy rekord życiowy: 38.76 s. Bartek jest też najlepszym 13-latkiem w Polsce. Wygrał finał ogólnopolskich „Czwartków lekkoatletycznych” w Łodzi w skoku w dal z wynikiem 5.79 m.

Dziewczyny nie ustępują chłopakom:
▪ Zofia Ratajczak w skoku w dal prowadzi z najlepszym wynikiem w Polsce 5,47 m, a za 2 tygodnie będziemy śledzić jej zmagania na Mistrzostwach Polski U16, które odbędą się w Lublinie, zaś

▪ Klaudia Piotrowska, która w Mistrzostwach Wielkopolski U18 w Poznaniu w biegu na 2000 m, wygrała w czasie 6.59.45 s., poszczycić się może rewelacyjnym 8 wynikiem w kraju. Zajmuje też 10. miejsce w Polsce w biegu na 600 m z czasem 1.37.26 s.

Wszyscy oni dostarczają nam wzruszeń. Dziękujemy im za te emocje. Nie byłoby ich, gdyby nie zaangażowani trener Maciej Ratajczak i rodzice, a także Pani Prezes Daria Kuczyńska. To wybitni szlifierzy sportowych diamentów!

A my? Nasza rola niewielka - postaramy się dalej wspierać proces tworzenia szczęścia.