Serdecznie witamy

w firmie Winkhaus

O nas

Przedsiębiorstwa Grupy Winkhaus zajmują się opracowywaniem technologii i produkcją wysokiej jakości systemów okuć do okien i drzwi oraz nowoczesnych rozwiązań kontroli dostępu. Nowoczesne technologie Winkhaus znajdują uznanie producentów stolarki budowlanej, specjalistów ds. zabezpieczeń, architektów, inwestorów i użytkowników stolarki.

Wyróżniamy się innowacyjnymi produktami i fachowymi usługami. Technikę okienną i drzwiową oraz inteligentną kontrolę dostępu charakteryzuje wysoka jakość i ergonomia użytkowania.

Zakłady Winkhaus w Niemczech znajdują się w trzech lokalizacjach – oprócz siedziby głównej w Telgte, przedsiębiorstwo produkuje także w Münster i Meiningen. Znaczącym oddziałem produkcyjno-dystrybucyjnym jest nowoczesny zakład w Polsce, z siedzibą w Rydzynie. Dzięki międzynarodowym filiom, firma Winkhaus jest więc obecna w całej Europie.

Firma Aug. Winkhaus GmbH & Co. KG od momentu założenia w 1854 r. jest przedsiębiorstwem prowadzonym przez właścicieli, w 100% należącym do rodziny Winkhaus. Obecnie już piąte pokolenie kieruje załogą liczącą ponad 2300 pracowników.

Winkhaus „Always precise”

Nasza misja nie ogranicza się jedynie do dostarczania wysokiej jakości produktów i rozwiązań systemowych.
Jesteśmy „Always precise”.
Jako członek społeczeństwa, który aktywnie bierze odpowiedzialność za ludzi i środowisko.
Jako czołowy dostawca produktów i usług dla producentów okien i drzwi oraz wiodący producent nowoczesnych systemów kontroli dostępu.
Jako pracodawca, który oczekuje efektywnej pracy i zaangażowania oraz zapewnia bezpieczne, stabilne miejsca pracy.
Jako firma ukierunkowana na przyszłość, która postrzega wymagania społeczeństwa jako szansę na umocnienie pozycji naszej i naszych klientów.

Jakkolwiek różne mogą być te wymagania, świadomie składamy obietnicę wszystkim naszym klientom i partnerom:

Będziemy działać precyzyjnie we wszystkim, co robimy. Dotyczy to zarówno naszych produktów, jak i naszych działań. Obietnica ta dotyczy wszystkich naszych przedsiębiorstw - można ją znaleźć obok logo:

Winkhaus „Always precise”.

Odpowiedzialność za ludzi i środowisko

Zrównoważone myślenie i działanie mają w firmie Winkhaus długą tradycję. Stale inwestujemy w wydajne i chroniące zasoby metody i technologie, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze produkty oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Optymalizujemy procesy dostaw i skracamy drogi transportu w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Jako członek AUF e.V. bierzemy udział w gospodarce odpadami aluminiowymi. Odpady ze stali, mosiądzu i tworzyw sztucznych przekazujemy do ponownego przetwarzania. Nasz system zarządzania energią jest certyfikowany zgodnie z DIN ISO 50001.

Aby ograniczyć do minimum zużycie opakowań jednorazowych, od dziesięcioleci korzystamy ze sprawdzonego systemu obiegu opakowań zwrotnych. Cieszące się uznaniem naszych klientów pojemniki KLT są ważnym elementem w odpowiedzialnej gospodarce magazynowej.

Jako jeden z nielicznych producentów z branży mamy własną galwanizernię, w której używamy przyjaznych dla środowiska technologii bezniklowych: nasze zakłady spełniają najnowsze standardy techniczne. We własnych laboratoriach regularnie sprawdzamy, czy zawsze spełniamy wymagane przez prawo normy.

Pionier nowych rozwiązań w dziedzinie techniki okiennej i drzwiowej

Innowacja ma w firmie Winkhaus długą tradycję. Dowiedz się więcej o kamieniach milowych w historii firmy.

Nasze zakłady

na całym świecie

W czterech zakładach w Niemczech oraz międzynarodowych spółkach w różnych krajach Europy projektujemy, produkujemy i sprzedajemy wysokiej jakości produkty i usługi w dziedzinie zabezpieczeń do okien i drzwi.