Werk Winkhaus in Telgte

O nas

Przedsiębiorstwa Grupy Winkhaus zajmują się opracowywaniem technologii i produkcją wysokiej jakości okuć do okien i drzwi oraz nowoczesnych rozwiązań kontroli dostępu. Innowacyjne technologie i certyfikowane produkty Winkhaus znajdują uznanie producentów stolarki budowlanej, specjalistów ds. zabezpieczeń, architektów, inwestorów oraz użytkowników okien oraz drzwi.

Technikę okienną i drzwiową oraz inteligentną kontrolę dostępu charakteryzują wysoka jakość i ergonomia użytkowania.

Firma Aug. Winkhaus GmbH & Co. KG od momentu założenia w 1854 r. jest przedsiębiorstwem prowadzonym przez właścicieli, w 100% należącym do rodziny Winkhaus. Obecnie już piąte pokolenie kieruje załogą liczącą ponad 2300 pracowników.

Zakłady Winkhaus w Niemczech znajdują się w trzech lokalizacjach – oprócz siedziby głównej w Telgte, przedsiębiorstwo produkuje także w Münster i Meiningen. Znaczącym oddziałem produkcyjno-dystrybucyjnym jest nowoczesny zakład w Polsce.

Winkhaus Polska z siedzibą w Rydzynie (woj. wielkopolskie) istnieje od 23 października 1992 roku. Firma zatrudnia około 800 pracowników. Jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych, które sprzedaje w kraju i eksportuje do większości państw Europy Środkowej i Wschodniej. Do palety jej produktów należą ponadto zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne systemy kontroli dostępu.

Obok szerokiej gamy produktów firma oferuje swoim stałym klientom program komputerowy WH OKNA, wspierający produkcję i sprzedaż stolarki budowlanej. Ponadto świadczy usługi doradcze, w szczególności w dziedzinie optymalizacji i automatyzacji produkcji okien.

Winkhaus Polska jest numerem 1 na polskim rynku okuć – od ponad 10 lat z dumą dzierży tytuł Lidera Rynku Stolarki, nadawany przez Centrum Analiz Branżowych w Warszawie.

Winkhaus „Always precise”

Nasza misja nie ogranicza się jedynie do dostarczania wysokiej jakości produktów i rozwiązań systemowych. Jesteśmy „Always precise”.
Jako członek społeczeństwa, który aktywnie bierze odpowiedzialność za ludzi i środowisko. Jako czołowy dostawca produktów i usług dla producentów okien i drzwi oraz wiodący producent nowoczesnych systemów kontroli dostępu.
Jako pracodawca, który oczekuje efektywnej pracy i zaangażowania oraz zapewnia bezpieczne i stabilne miejsca pracy. Jako firma ukierunkowana na przyszłość, która postrzega wymagania społeczeństwa jako szansę na umocnienie własnej pozycji i klientów.

Jakkolwiek różne mogą być te wymagania, świadomie składamy obietnicę wszystkim naszym klientom i partnerom:

Będziemy działać precyzyjnie we wszystkim, co robimy. Dotyczy to naszych produktów oraz naszych działań i ma wymiar międzynarodowy.

Winkhaus „Always precise”.

Odpowiedzialność za ludzi i środowisko

Zrównoważone myślenie i działanie mają w firmie Winkhaus długą tradycję. Stale inwestujemy w wydajne i chroniące zasoby metody i technologie, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze produkty oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Optymalizujemy procesy dostaw i skracamy drogi transportu w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Jako członek AUF e.V. bierzemy udział w gospodarce odpadami aluminiowymi. Odpady ze stali, mosiądzu i tworzyw sztucznych przekazujemy do ponownego przetwarzania. Nasz system zarządzania energią jest certyfikowany zgodnie z ISO 50001.

Aby ograniczyć do minimum zużycie opakowań jednorazowych, od dziesięcioleci korzystamy ze sprawdzonego systemu obiegu opakowań zwrotnych. Cieszące się uznaniem naszych klientów pojemniki KLT są ważnym elementem w odpowiedzialnej gospodarce magazynowej.

Jako jeden z nielicznych producentów z branży mamy własną galwanizernię, w której używamy przyjaznych dla środowiska technologii bezniklowych: nasze zakłady spełniają najnowsze standardy techniczne. We własnych laboratoriach regularnie sprawdzamy, czy zawsze spełniamy wymagane przez prawo normy.

Pionier nowych rozwiązań w dziedzinie techniki okiennej i drzwiowej

Innowacja ma w firmie Winkhaus długą tradycję. Dowiedz się więcej o kamieniach milowych w historii firmy.

Double Exposure Frau mit Gebäude

Nasze zakłady

na całym świecie

W czterech zakładach w Niemczech oraz międzynarodowych spółkach w różnych krajach Europy projektujemy, produkujemy i sprzedajemy wysokiej jakości produkty i usługi w dziedzinie zabezpieczeń do okien i drzwi.

Winkhaus Weltkugel