Automatyzuj z Winkhaus

Na bazie know-how naszych inżynierów i techników opracowaliśmy 3 rozwiązania, pozwalające przyspieszyć
i usprawnić czynności związane z montażem okuć
na skrzydle i ramie.

Stacja do okuwania skrzydeł WHK 2300


Stacja do montażu okuć WHK-2300 pozwala na daleko idącą optymalizację okuwania oraz usprawnia i przyspiesza docinanie okuć na wymiar skrzydła. Zautomatyzowane przykręcanie okuć na skrzydle zwiększa wydajność okuwania, a ponadto istotnie poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy.

Stacja posiada 3 poziomy wyposażenia w zależności od potrzeb zakładu:

Komfort (stacja składa się z pneumatycznie uchylanego stołu z chwytakami pozycjonującymi skrzydło oraz z obcinarki do okuć).

Perfekt (dodany automatyczny wkrętak, połączony z podajnikiem wkrętów).

Profi (dodany automatyczny wkrętak, połączony z podajnikiem wkrętów oraz głowica wiertarska do nawiercania otworów pod zawias skrzydła).

Każda z wersji może być wyposażona w magazyn okuć z ergonomicznie rozmieszczonymi przegrodami.

Stacja do okuwania ram
WHKR 3000


Urządzenie WHKR 3000 łączy funkcję wiercenia sześciu otworów pod zawias górny i dolny ramy (activPilot/proPilot), niezależnie od tego, czy znajduje się on na profilu ramy czy też słupka. Umożliwia montaż okuć na stole montażowym przy wykorzystaniu wkrętarki pistoletowej podłączonej do automatycznego podajnika wkrętów. Stacja zapewnia poprawne pozycjonowanie i dokładne wykonanie otworów, co zwiększa wydajność stanowiska i gwarantuje wysoką jakość produktu.

Urządzenie posiada dwa poziomy wyposażenia w zależności od indywidualnych potrzeb klienta:

Komfort
Perfekt

Stanowisko do znakowania pod zaczepy ramowe SO 3000


Urządzenie SO 3000 pomaga w rozwiązaniu problemu związanego z niewystarczającą wydajnością na stanowiskach okuwania ram, poprzez przesunięcie montażu zaczepów przed operację zgrzewania. Dzięki bardzo prostemu interfejsowi i intuicyjnej obsłudze tę czynność może wykonywać osoba, która nie ma żadnego doświadczenia w okuwaniu ram okiennych!

Stanowisko jest zaprojektowane dla firm, które do tej pory nie korzystają z centrów obróbczych, posiadających funkcję znakowania pod zaczepy, bądź firm, które takie centra użytkują, lecz ich wydajność nie jest zadowalająca.

Korzyści z zastosowania naszych rozwiązań

Szybkość
Urządzenia są zaprojektowanie w taki sposób, by maksymalnie uprościć czynności wykonywane przez operatora i wyeliminować zbędne ruchy. Powoduje to znaczące przyspieszenie montażu.

Wydajność
Przyspieszenie pracy przekłada się na istotny wzrost wydajności na stanowiskach okuwania skrzydła i ramy. W porównaniu do montażu ręcznego uzyskujemy średnio wzrost wydajności na poziomie około 20%.

Jakość
Zastosowanie urządzeń zwiększa dokładność i powtarzalność nawiercania otworów. W efekcie następuje znaczna poprawa jakości montażu okuć na skrzydle i ramie.

Daumen hoch

Ergonomia
Każde z urządzeń optymalizuje czynności montażowe pod kątem bezpieczeństwa i ergonomii. Tak zaprojektowane stanowiska istotnie wpływają na komfort pracy operatorów.

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

Nie znalazłeś(-aś) odpowiednich usług lub masz pytania dotyczące naszej oferty? Napisz do nas.

Proszę wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.