Inteligentna technika okienna i drzwiowa

Technologie Winkhaus od dziesięcioleci kreują nowe możliwości projektowania nowoczesnej architektury. Wyznaczają standardy, ponieważ odpowiadają na wyzwania współczesności i łączą w sobie inteligentną funkcjonalność z wyrafinowanym designem. Nasze produkty od zawsze pozwalają konstruować zgodnie z duchem przyszłości.

Przegląd naszych produktów


2022
Portal Winkhaus:
Elektroniczna platforma udostępnia klientom Winkhaus przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu aktualne informacje, umożliwiając efektywną, interaktywną pracę. Inteligentnie ze sobą powiązane usługi stanowią duże ułatwienie w codziennej pracy personelu różnych działów firm, które zaopatruje Winkhaus.

2021
blueSmart ETB-IM:
Nowy model klamki elektronicznej stworzono w odpowiedzi na szczególnie wysokie wymagania estetyczne i funkcjonalne klientów. Linia produktów obejmuje eleganckie klamki o wyglądzie stali szlachetnej, w tym również warianty z ochroną przeciwwilgociową i przeciwdymową.

Das Winkhaus Portal


2020
keyTec VSX:
Nową chronioną patentem wkładkę drzwiową Winkhaus charakteryzuje nowoczesny design i duża paleta dostępnych typów.

2019
panicLock AP4:
Nowa generacja zamków antypanicznych wyróżnia się wyjątkową elastycznością zastosowań: jeden zamek pasuje do wszystkich jedno- i dwuskrzydłowych drzwi ewakuacyjnych i antypanicznych.

2018
activPilot Concept z mocniejszymi zawiasami
Winkhaus uczynił wysoką nośność okucia standardem: nowe zawiasy wytrzymują ciężar skrzydła do 150 kg bez elementów dodatkowych.


2016
aluPilot: Efektywny system okuciowy, charakteryzujący się krótszym nawet o 10 minut czasem montażu, stanowi znaczący skok w produkcji okien aluminiowych.

2015
blueCompact: Elektroniczny system kontroli dostępu z aplikacją rewolucjonizuje rynek systemów zamknięć. Pierwsze na rynku inteligentne rozwiązanie dla nowoczesnych domów i niedużych obiektów.

2013
autoLock AV3 i blueMatic EAV3: Na życzenie wielu klientów Winkhaus opracował zamki wielopunktowe z unikalnymi podwójnymi ryglami hakowymi, natychmiastowym ryglowaniem bez klucza, przełącznikiem trybu dzień/noc obsługiwanym jedną ręką oraz wieloma innymi wygodnymi funkcjami.

blueCompact App
Winkhaus activPilot


2012
activPilot Comfort PADM: Okucie z napędem elektrycznym do okien z funkcją wietrzenia na 6-tkę wchodzi na rynek. Zalecane w przypadku wietrzenia niezależnego od użytkownika (zgodnie z DIN 1946-6), nadaje się również do obiektów i mieszkań bez barier.

2011
activPilot Comfort PADK: Wprowadzenie na rynek pierwszego okucia z funkcją wietrzenia na 6-tkę. Funkcja ta, polegająca na równoległym odstawieniu skrzydła okiennego od ramy na odległość 6 mm, stanowi dodatkowy sposób otwierania, umożliwia efektywną, naturalną wymianę powietrza, zapewniając przy tym ochronę antywłamaniową (do klasy RC2).

blueSmart: blueSmart firmy Winkhaus to nowa generacja elektronicznej organizacji i kontroli dostępu.

2006
activPilot: Dzięki systemowi activPilot Winkhaus wyznacza nowe standardy. Okucie łączy w sobie design, jakość i elastyczność przy jednoczesnej redukcji liczby elementów.


1999
blueChip: Winkhaus wprowadza na rynek pierwszy elektroniczny system kontroli dostępu blueChip.

1996
Wdrożenie systemu autoPilot: Firma Winkhaus jako pierwsza oferuje producentom stolarki okucie okienne przystosowane do w pełni zautomatyzowanego montażu.

1985
Innowacyjny rygiel hakowy: Opracowany przez firmę Winkhaus rygiel hakowy wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa na rynku drzwi.

1978
Winkhaus Pilot: Opracowanie całkowicie nowego okucia uchylno-rozwieranego. Konstrukcja Winkhaus Pilot łączy w sobie całą wiedzę z ponad 20-letniego doświadczenia w produkcji okuć.

Alter Schwenkriegel Winkhaus
Winkhaus VS-Patent


1970
System dostępowy VS: Wraz z systemem dostępowym VS (variabel und sicher = zmienny i bezpieczny) Winkhaus wprowadza na rynek całkowicie nową generację wkładek patentowych. Dzięki temu można realizować nawet bardzo rozbudowane systemy master key.

1956
Wkładka TOK: Pierwsza wkładka bębenkowa Winkhaus wchodzi na rynek pod nazwą „TOK”.

1954
Pierwsze okucie uchylno-rozwierane z okazji 100 rocznicy założenia firmy: Firma Winkhaus prezentuje pierwsze okucie uchylno-rozwierane z centralnym sterowaniem – nr 121 – i obchodzi jubileusz 100 lat istnienia. Zatrudnia w tym czasie ponad 800 pracowników.


1903
Zawiasy okienne i drzwiowe: Winkhaus rozpoczyna produkcję zawiasów okiennych i drzwiowych.

1866
Produkcja kłódek: Najważniejszy dostawca wycofuje się z rynku. August Winkhaus, wykorzystując tę szansę, postanawia samodzielnie przejąć produkcję kłódek.

altes Winkhaus Fensterband