3 powody, dla których warto używać aplikacji activPilot Comfort

Jeśli jesteś sprzedawcą okien i masz już lub planujesz wprowadzić do swojej oferty okna z funkcją odstawną, to ta informacja jest dla Ciebie. Bez żadnych opłat, minimalnym wysiłkiem możesz wejść w posiadanie narzędzia, które pozwoli Ci przystępnie, przejrzyście i kompleksowo zaprezentować klientowi „okna na 6-tkę”. Do tego w sposób atrakcyjny i oparty na nowoczesnej technologii. Chcesz wiedzieć więcej?

Wszystkie funkcje Okna na 6 w pigułce

W aplikacji znajdziesz nie tylko usystematyzowany opis zalet okien z funkcją odstawną, ale także poparte wiedzą argumenty przemawiające za wyborem właśnie takich okien.

Czy znasz na przykład warunki komfortowe dla samopoczucia człowieka? To umiarkowanie wysoka temperatura (20-24oC), wilgotność na poziomie 40%-60% i zawartość dwutlenku węgla w powietrzu nie wyższa niż 1500 ppm. W sezonie jesienno-zimowym w nieodpowiednio wietrzonych pomieszczeniach, zwykle jest za sucho i wzrasta poziom CO2. Wietrzenie na 6-tkę pozwala na dopływ świeżego powietrza, by poprawić parametry powietrza, którym oddychamy. Dostępne są nawet specjalne czujniki, które współpracują z elektryczną wersją okucia activPilot Comfort i mogą spowodować automatyczne otwarcie okien, gdy zawartość dwutlenku węgla przekroczy zaprogramowaną wielkość lub wilgotność spadnie poniżej bezpiecznego poziomu.

Czy wiesz, że prawie połowa mieszkańców miast cierpi z powodu dokuczliwego hałasu? Okno w pozycji wietrzenia na 6-tkę posiada izolacyjność akustyczną na poziomie 17dB, okno uchylone natomiast 10dB. Mogłoby się wydawać, że różnica jest mała, jednak ludzkie ucho odczuwa ją znacznie silniej niż myślimy – dźwięki o natężeniu słabszym o 10dB odczuwamy jako mniejsze o połowę.

Aplikacja podaje w sposób uporządkowany te i wiele innych informacji, przydatnych w rozmowie z klientem na temat funkcji, jakie powinno spełniać okno.

Symulacja strat energii

Ale to nie wszystko. Korzystając z aplikacji będziesz mógł pokazać klientowi, jak szybko w pomieszczeniu spada temperatura, gdy okno jest uchylone i o ile wolniej następuje spadek temperatury w przypadku wietrzenia na 6-tkę. Wystarczy wyświetlić symulację, która powstała w oparciu o wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez specjalistów z Wyższej Szkoły Technicznej w Muenster. Zbadali oni wielkość wymiany powietrza w pomieszczeniu przy oknie uchylonym oraz oknie, w którym zastosowano nowy sposób wietrzenia. Oba okna testowano w identycznych warunkach.

Symulacja ilustruje podstawową różnicę pomiędzy tymi dwoma sposobami wietrzenia: gdy okno jest odsunięte od ramy o 6mm na całym obwodzie skrzydła, zużyte nagrzane powietrze wypływa górą, a dołem napływa cięższe, zimne powietrze, które powoli i równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. W efekcie zachodzi stopniowa, przyjazna dla użytkownika pomieszczenia wymiana powietrza i nie obserwujemy gwałtownego obniżenia temperatury, jak to się dzieje w przypadku okna uchylonego.

Kalkulator czasu wietrzenia

Generalnie problem z wietrzeniem pomieszczeń jest taki, że nie wiemy, jak długo powinniśmy zostawić otwarte okna. I albo przesadzamy albo nie robimy tego w ogóle. A wiesz, że można wietrzyć w sposób energooszczędny? W powszechnym rozumieniu wietrzenie i oszczędność energii to kwestie wykluczające się. A jednak! Naukowcy z Wyższej Szkoły Technicznej w Muenster wyliczyli, ile czasu potrzeba do wywietrzenia przez określonej wielkości okno z funkcją odstawną pomieszczenia o określonych rozmiarach. Zależy to oczywiście od pory roku i różnicy ciśnień, ale z pewnym bezpiecznym zapasem można to wyliczyć i robi to właśnie nasza aplikacja. Przy pierwszym korzystaniu z kalkulatora czasu wietrzenia w aplikacji zdziwiłam się, że czas potrzebny do wywietrzenia pomieszczenia przez niewielką przecież - bo około półcentymetrową szczelinę dookoła skrzydła - jest taki krótki.

Kalkulator z całą pewnością warto klientowi zaprezentować. Możesz dokonać wyliczeń dla rzeczywistych pomieszczeń w mieszkaniu klienta. Potrzebujesz do tego wymiary pomieszczenia (jego kubaturę) i wymiary okna (potrzebujesz długość szczeliny wietrzącej, która jest równa obwodowi skrzydła). Aplikacja obliczy czas wietrzenia dla każdego pomieszczenia, bazując na średnim przepływie powietrza w zależności od przybliżonej różnicy ciśnień jesienią/zimą oraz wiosną/latem.

Z kolei samym użytkownikom okien z funkcją odstawną to narzędzie przyda się zwłaszcza w zimniejszych porach roku, kiedy długość wietrzenia przekłada się wprost na straty energii. Przy okazji widać jak na dłoni, że ten oszczędny sposób wietrzenia jest całkiem efektywny.

Zachęcam do pobrania i korzystania z aplikacji activPilot Comfort do Twoim smartfonie lub jeszcze lepiej tablecie. Jest dostępna w technologii Android i iOS - w sklepach Google Play, AppStore.