Ile zostanie po 100 latach?

„Czas na las”, czyli jedna z wielu CSR-owych akcji Winkhaus Polska, odbywa się już od 2018 roku. Pierwsza edycja była tak naprawdę podziękowaniem dla Klientów, którzy postanowili przejść na e-faktury. Każda proekologiczna firma otrzymała wówczas od nas dedykowane drzewko.

Minęło kilka lat, a my nadal sadzimy drzewa. Każda kolejna edycja gromadzi wesołych leśników-amatorów. Po dobrze wykonanej robocie świętujemy wysiłek piknikiem, pyszną grochówką, kiełbaskami i plackiem z kruszonką.

Ruszyliśmy i w tym roku w teren Leśnictwa Koczury gromadą małych i dużych leśników, czyli pracowników Winkhaus Polska i ich rodzin. Udało nam się posadzić 2 000 sadzonek sosny! Brawo my!
Akcję „Czas na las” organizujemy z Nadleśnictwem Włoszakowice, do którego przynależą Koczury. Wszyscy jego pracownicy z pracownikami nadleśnictwa na czele to fantastyczni pasjonaci swojej profesji. Leśnicy z leśnymi sercami, wielkimi jak rosłe sosny i wielowiekowe dęby!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, leśnikom – tym zawodowym za pomoc w organizacji akcji oraz amatorom, których już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję za rok!

Na koniec ciekawostka. Czy wiecie, ile sadzonek sosny przetrwa w ciągu 100 lat z posadzonych 10 tysięcy? 500! Niewiele, ale każde drzewo to wielka wartość, dlatego nawet dla tych 500 warto!