Regulacja okuć w rozszerzonej rzeczywistości?

Najprostsza definicja rzeczywistości rozszerzonej to interaktywne połączenie świata realnego z wirtualnym, które umożliwia ruchy w 3 wymiarach. AR czyli „augmented reality” jest wykorzystywana z powodzeniem w wielu dziedzinach nauki, przemysłu, marketingu, a także w muzealnictwie. Bardzo przydaje się w edukacji; mówi się nawet, że ta technologia jest przyszłością szkoleń pracowników w przemyśle i praktycznej edukacji.

Postanowiliśmy to sprawdzić i wprowadzić AR do branży stolarki wraz z naszą najnowszą aplikacją Serwis Okien dla sprzedawców,
serwisantów i użytkowników stolarki.

Aplikacja zawiera instrukcje konserwacji i regulacji okuć Winkhaus, a także instrukcje zdejmowania i zawieszania skrzydła w ościeżnicy oraz obsługi dźwigni w oknach z ruchomym słupkiem. Właśnie udało się zakończyć pierwszy etap prac - w aplikacji, która jest już dostępna w sklepach GooglePlay i AppStore, znajdują się wszystkie instrukcje dotyczące okuć activPilot Concept do okien prostokątnych, łukowych i trapezowych. Dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjne formy instruktaży, dodaliśmy animacje w technologii 3D z objaśnieniami.

Rozpoczynając prace nad aplikacją, nie spodziewaliśmy się, że nasze nowe instruktaże przekażemy do rąk użytkowników w momencie gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na tego typu narzędzia.
Wymuszona rygorami związanymi z epidemią praca zdalna, zachowanie dystansu społecznego, zmiany w sposobie serwisu i obsługi klientów to przykłady, jak bardzo i w jak krótkim czasie potrafi zmienić się świat i jak szybko może przyspieszyć technologia.

Mamy nadzieję, że nasza aplikacja ułatwi pracę sprzedawcom, montażystom i serwisantom stolarki – i to nie tylko tym z najmłodszego pokolenia, jak zakładaliśmy, projektując to narzędzie :)


Już teraz można pobrać aplikację na swoje urządzenie mobilne i przetestować:
https://apps.apple.com/pl/app/apple-store/id1511742113
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.winkhaus.WinhausService

Jesteśmy ciekawi Państwa opinii!

Jak działa aplikacja i jak można z niej korzystać, zaprezentowaliśmy podczas webinaru: Regulacja okien w rozszerzonej rzeczywistości? Poznaj najnowsze narzędzia marketingowe Winkhaus!

Zapis z webinaru mogą Państwo obejrzeć tu: