30 lat wspólnej drogi

10 lat temu w krakowskim Teatrze STU miał miejsce niecodzienny benefis. Na fotelu znanym z niejednego wzruszenia i emocji rozsiadło się… logo Winkhaus. Emblemat naszej wówczas 20-letniej historii, a tak naprawdę sumy codziennych kilometrów drogi do pracy, sukcesów ze zrealizowanych projektów, wyników sprzedaży układających się w ciągi cyfr… Widownia teatralna też nie była przypadkowa. Wieloletni sprzymierzeńcy wszystkich zdarzeń – nasi Klienci.

Kolejna dekada za nami. Widownia po części się zmieniła, na pewno rozrosła, ciągi cyfr stale zaskakują, a na rydzyńskim polu, obok dotychczasowych magazynów, wyrosło nowe centrum logistyczne.

A wszystko zaczęło się 23 października 1992 roku w wielkopolskim Lesznie. Tam powstał pierwszy magazyn i biura firmy, a następnie początkowo niewielki dział produkcji okuć okiennych. Dzięki konsekwentnie realizowanej wizji, firma dała się poznać nie tylko z dobrej jakości produktów, ale także z szerokiej gamy usług dla producentów okien, których zadaniem było wspierać ich organizacyjny i informatyczny rozwój. Mijały lata, pojawiały się nowe usługi związane z optymalizacją i automatyzacją produkcji okien, a po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej - także doradztwo w dziedzinie pozyskiwania funduszy na rozwój przedsiębiorstw. Leszczyńską, wynajmowaną pielesz zamieniliśmy na nowoczesne obiekty przemysłowe w Rydzynie.

Obecnie Winkhaus Polska zatrudnia około 800 pracowników. Eksportujemy do 33 krajów Europy oraz Azji. 11 razy z rąk kapituły rankingu Centrum Analiz Branżowych przyjęliśmy tytuł Lidera Rynku Stolarki w dziedzinie okuć. Ten laur otrzymujemy także dzięki opiniom tych, których uznanie cenimy najbardziej.

Nie byłoby tej 30-letniej historii bez ludzi. I tych związanych z produkcją okuć, ich dystrybucją, promocją, ale przede wszystkim bez ludzi, którzy doceniali i stale doceniają naszą pracę. Lista Klientów, którym po drodze z Winkhausem jest naprawdę długa. Każda firma to przystanek na naszym wspólnym trakcie, to historie pisane tonami sprzedanych okuć, tysiącami godzin rozmów, wspólnymi problemami, radością z ich rozwiązywania, niemierzalnymi uśmiechami i życzliwością.

„Winkhaus Polska to pewna filozofia prowadzenia biznesu. To nie tylko pieniądze, to etyka, sposób myślenia, sposób postrzegania świata i ludzi…” – słowami pana Mieczysława Kostusia z firmy Extherm-2, który od 30 lat towarzyszy nam na tej wyboistej, ale też pełnej sukcesów drodze, otwieramy nową dekadę, czwartą, z wiarą i taką samą energią jak na początku.