Premiery Winkhaus na targach Fensterbau 2024

Komfort i bezpieczeństwo dla użytkowników oraz ułatwienia dla producentów stolarki


Winkhaus zaskoczył branżę na targach Fensterbau Frontale prezentacją nowych okuć przesuwnych do drzwi balkonowych i tarasowych. Premierę miały także nowe zamki drzwiowe z napędem elektrycznym i sterowaniem za pomocą aplikacji oraz systemy okuć z obniżonym progiem. Wszystkie nowości okazały się magnesem przyciągającym odwiedzających na stoisko w hali 4.

Wizytujący targi zjechali do Norymbergi z całego niemal świata. Na stoisko przybyli goście z różnych zakątków Europy i Azji, wśród nich wielu klientów Winkhausa.

"Nasze nowe produkty spotkały się z dużym zainteresowaniem, a pozytywny odzew przerósł oczekiwania. Skupiliśmy się na najnowszej rodzinie produktów w segmencie okuć przesuwnych, primePort. Komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a także łatwość obróbki na etapie produkcyjnym zainspirowały liczne grono obecnych i potencjalnych klientów” – podsumował Timm Scheible, dyrektor sprzedaży i członek zarządu Grupy Winkhaus.

Okucia przesuwne primePort do szerokiego spektrum zastosowań
Wydarzeniem targów okazała się być premiera okuć do drzwi przesuwnych primePort. Eksponaty były gęsto oblegane przez zainteresowanych nowymi rozwiązaniami uchylno-przesuwnymi, przesuwnymi typu slide czy podnośno-przesuwnymi. Premierowa seria charakteryzuje się łatwością obsługi, prostym montażem i efektywnością produkcji, a także szerokim zakresem zastosowań.

Bezprogowe okna i drzwi balkonowe
Zainteresowanie wzbudziły także rozwiązania o obniżonym progu do okien i drzwi balkonowych. Dzięki nowemu zawiasowaniu, które ma zastosowanie w oknach o ciężarze skrzydeł do 150 kilogramów, okucie activPilot Concept może być również wykorzystywane do produkcji dużych konstrukcji okiennych i łączenia ich z niskimi progami.

Producenci ślusarki aluminiowej odkryli natomiast zalety systemu okuć aluPilot. Nowością w asortymencie są ograniczniki otwarcia, w tym jeden mający zastosowanie do okien w szkołach i przedszkolach zgodny z normą EN 13126-5. Zapewnia odpowiednie wietrzenie w pomieszczeniach, a jednocześnie zmniejsza ryzyko wypadnięcia przez okno. Drzwi balkonowe na stoisku zostały również wyposażone w rozwiązania dla sektora obiektowego oraz w ograniczniki otwarcia, które przede wszystkim podnoszą komfort obsługi okna. Aby umożliwić szczególnie łatwe i wygodne zamykanie tak dużych konstrukcji z pozycji uchylnej, Winkhaus opracował element wspomagający domykanie skrzydła.

Prototyp okna przyszłości
Winkhaus zaprezentował także prototyp okna z napędem elektrycznym. Projekt jest właściwie gotowy do wdrożenia i spotkał się z zainteresowaniem klientów. To zaś dało sygnał naszym konstruktorom do kontynuowania prac w tym kierunku.

Smartfon w roli klucza do drzwi
Najnowsze zamki elektromechaniczne blueMotion+ i blueMatic EAV4+ zostały wzbogacone o dodatkowy sposób otwierania podnoszący komfort użytkowania drzwi. Wmontowano moduł radiowy, który komunikuje się ze smartfonem przez Bluetooth® lub WLAN. Oznacza to, że za jego pomocą drzwi z zamkiem blueMatic EAV4+ można odryglować, a z zamkiem blueMotion+ - zaryglować i odryglować. Obsługa jest prosta i wygodna dzięki autorskiej aplikacji doorControl firmy Winkhaus (Android i iOS). W ten sposób smartfon staje się także kluczem do drzwi. Dodatkowe urządzenia kontroli dostępu jak czytnik linii papilarnych lub klawiatura kodowa są możliwe, ale niekonieczne. Oszczędza to nakład pracy i koszty produkcji drzwi.

Elektroniczna kontrola dostępu do domów, firm, instytucji i stowarzyszeń
Oprócz mechanicznych systemów zamknięć zaprezentowano również elektroniczny system kontroli dostępu blueCompact, który także można skonfigurować za pomocą aplikacji. Składa się z elektronicznych wkładek i podtynkowych czytników dostępu do montażu tak wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Na rynku europejskim blueCompact zdobył zaufanie i działa w budynkach straży pożarnej, klubów sportowych, w mniejszych firmach lub w ekskluzywnym sektorze budownictwa prywatnego.

Portal Winkhaus
Oprócz szerokiej gamy szkoleń, wsparcia w zakresie oprogramowania oraz badań stolarki Winkhaus oferuje również liczne usługi online. Oferta platformy internetowej 24/7 jest stale poszerzana i dotyczy wielu obszarów wsparcia. Odwiedzający targi mogli osobiście przetestować działanie Portalu Winkhaus.