Wspieramy młode, sportowe talenty

Od 2021 roku Winkhaus Polska wspiera wysportowaną młodzież regionu. Pod firmową kuratelą znalazło się pięć klubów sportowych zrzeszających młodych zapaleńców: UKS 9 Tygryski – klub siatkarski z Leszna, SZOK Bojanowo, czyli kuźnia mistrzów Polski w lekkoatletyce, Górowskie Stowarzyszenie Badmintona „Smecz” oraz kluby Rydzyńska Akademia Piłkarska RAP 2010 i Klub Piłkarski Polonia 1912 Leszno.

Tak naprawdę nie ma znaczenia wiek czynnego sportowca. Podziwiamy dokonania dorosłych i sprawnych seniorów, jednak największe emocje wzbudzają zawsze młode talenty. Dla nich nie tyle ważne są argumenty o wzmacnianiu hartu ducha, odporności na ból czy dbania o zdrowie. Dla młodych sportowców najważniejsze są energia, radość z osiągnięć i najpiękniejsze uczucie – szczęście!

Podopieczni Winkhaus Polska oprócz tego, że czerpią z tego źródła szczęścia garściami, to zdobywają medale i tytuły mistrzowskie. Tygryski z UKS 9 Leszno, latem zdobyły Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej U11 dziewcząt, a w hali aż 3 Mistrzostwa Wielkopolski w trzech kategoriach, premiowane awansem do Mistrzostw Polski. Młodzi siatkarze i poszczególne sekcje mają w swej kolekcji medale każdej zwycięskiej barwy. Tygryski są największym klubem siatkarskim regionu. Prowadzą go niezmiennie od lat Klaudia i Jarosław Borowscy przy nieocenionym udziale Łukasza Witkowskiego i sztabu doświadczonych trenerów.

Bojanowscy atleci zaś oddają się bez reszty królowej dyscyplin – lekkoatletyce. SZOK Bojanowo wykuł już niejednego mistrza. W jego szeregach jest trójskoczek, który na halowych Mistrzostwach Polski U18 zdobył najwyższe podium. Franciszek Zuter ma w swojej kolekcji niejeden złoty medal i zajmuje 2. miejsce w tabelach w Polsce z różnicą 1 cm do zwycięzcy. Jego kolega, Bartłomiej Józefowiak, jako pierwszy zawodnik w biegu na 300 m i skoku w dal powołany został do Reprezentacji Polski U14, jest też najlepszym 13-latkiem w Polsce. Są też utalentowane dziewczyny: Klaudia Piotrowska i Zofia Ratajczak, która jako najmłodsza wiekiem w Halowych Mistrzostwach Polski U18 zajęła VII miejsce w pięcioboju. Dziewczyny kilka razy stawały na najwyższym podium w zawodach rang ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Niedaleko siedziby Winkhaus Polska, w niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku prężnie działa Górowskie Stowarzyszenie Badmintona „Smecz” dowodzone przez Roberta Brojka, międzynarodowego sędziego tej dyscypliny. Badminton, który zwykle kojarzony jest z zabawą na plaży, to sport niezwykle wymagający i indywidualny. Koncentruje zawodnika na własnych możliwościach i błyskawicznym podejmowaniu decyzji. Pod skrzydłami klubu trenują dorośli i uzdolniona sportowo młodzież. Młodzi badmintoniści rok 2022 zakończyli sukcesami na najwyższym podium. Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska, 1 miejsce w grze pojedynczej chłopców U13 zdobył Tomasz Jankowski, 3 miejsce w grze podwójnej dziewcząt U15 – Aleksandra Dąbrowska i Julia Michalec, 3 miejsce w grze pojedynczej chłopców U15 – Adam Wróbel. Pochód zwycięzców zamyka Jan Wróbel na 2 miejscu w grze pojedynczej chłopców U19. W swoich szeregach „Smecz” ma także parabadmintonistę, który bierze udział w rozgrywkach krajowych i europejskich. Pan Bartosz Wróbel w IV. Otwartych Mistrzostwach Polski uplasował się na najwyższym stopniu podium! Winkhaus Polska ma zaszczyt patronować górowskim sportowcom, obejmując zawody patronatem tytularnym.

Rok temu zostaliśmy też przyjęci w szeregi POLONIA SOCIOS. To program, który został stworzony przy Klubie Piłkarskim Polonia 1912 Leszno. Ma na celu zrzeszenie jak największej grupy lokalnych przedsiębiorców, których udziały wspierają młodych sportowców. Za ten akces przyznano nam oznaczenie „Ta firma wspiera sport dzieci i młodzieży”. Emblemat ów wita w drzwiach każdego, kto odwiedza naszą firmę. KP Polonia 1912 Leszno to najstarszy leszczyński klub sportowy, w którym swoją piłkarską pasję rozwija ponad 200 młodych sportowców z Leszna i okolic. Drużyny młodzieżowe Polonii osiągają sukcesy zarówno no boiskach trawiastych w rozgrywkach wojewódzkich, jak i futsalowych, gdzie walczą o najwyższe lokaty w Polsce. "Per aspera ad astra" - "Przez trudy do gwiazd" to motto leszczyńskich piłkarzy, którzy każdego dnia intensywnie trenują, aby sięgać coraz wyżej, być coraz lepszymi i osiągnąć jak najwięcej.

Rydzyńska Akademia Piłkarska RAP 2010 zaś to najmłodsza, wspierana przez nas organizacja. Klub prowadzony przez Marcina Piotrowiaka oraz sztab zaangażowanych działaczy i trenerów szkoli dzieci już od 5. roku życia i bierze czynny udział w regionalnych rozgrywkach. Jego pasja i determinacja zarażają coraz większe grono młodych zawodników. Piłkarze mogą od niedawna nosić koszulki z logo Winkhaus. Mamy nadzieję, że będzie ono na nich widniało jeszcze bardzo długo.

Zdolni sportowcy zdobywają nagrody, wszystkim zrzeszonym w klubach udziela się radość z uprawiania sportu, ich trenerzy z pasją realizują swoje programy, a dla nas to po prostu powód do dumy.Na zdjęciu mistrzowie w lekkoatletyce i ich trener z SZOK Bojanowo. Od lewej:
▪ Franciszek Zuter, Mistrz Polski Halowych Mistrzostw Polski w trójskoku U18 i Mistrz Polski w trójskoku Mistrzostw Polski LZS;
▪ Klaudia Piotrowska, VI zawodniczka Mistrzostw Polski U16 na 1000 m przez przeszkody;
▪ Zofia Ratajczak, brązowa medalistka Mistrzostw Polski U16 w 5 boju (80 ppł, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal i 600 m);
▪ Prezes Winkhaus Polska, Janusz Rodzki;
▪ Trener młodych lekkoatletów z Bojanowa, Maciej Ratajczak.