Winkhaus Polska laureatem plebiscytu Złota 15

80% składowych komponentów produkowanych w Polsce okien, fasad, drzwi czy osłon składa się z zagranicznych produktów. Nasza polska stolarka produkowana jest z użyciem zagranicznych systemów profilowych, szyb, okuć i maszyn. Bez tychże zagranicznych komponentów i maszyn stolarkowa branża w Polsce zapewne nie odniosłaby tak spektakularnych, eksportowych sukcesów.

Ogólnopolski portal branży stolarki Stolarka VIP przeprowadził więc badanie, mające ocenić, a w konsekwencji docenić te firmy zagraniczne, czyli tych dostawców, którzy przez dziesięciolecia swojej obecności na polskim rynku wnieśli największy wkład do rozwoju branży. Wielu z nich było pionierami na polskim rynku i ma na swoim koncie przeszło 30-letnie doświadczenie. Zatem od dziesięcioleci wspieramy się biznesowo i rozwijamy. My, dostawcy i nasi klienci – polscy producenci okien i drzwi.

Wyróżnienia przyznano na podstawie ankiety przygotowanej i przeprowadzonej przez profesjonalną firmę zewnętrzną w branżowym głosowaniu internetowym. Głos oddała reprezentatywna grupa – ponad 330 głosujących. Wśród nich były firmy producenckie, dostawcy komponentów, dystrybutorzy, dilerzy, media i eksperci branżowi. „Nasze ponad 14-letnie doświadczenie w branży stolarki jest najlepszym gwarantem rzetelności przeprowadzonej ankiety, ale przede wszystkim wiedzy o firmach, analizy rynkowej i bieżącego kontaktu z ponad 1000 firm w całej Polsce” - stwierdził Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

Spośród kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów, wyłoniono laureatów, odpowiednio w każdej kategorii. Wyniki ogłoszono podczas VIII Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się w dniach 20-21 września w Ołtarzewie k/Warszawy.