Rewolucja w produkcji okien aluminiowych

Nowatorski system okuciowy aluPilot racjonalizuje i przyspiesza proces produkcji okna nawet o 10 minut! Rozwiązanie od lipca 2020 dostępne jest w ofercie firmy Aluprof.Przestawienie na nowe okucie, zaprojektowane przez konstruktorów Winkhaus, to dla producenta stolarki aluminiowej opłacalna inwestycja. Dzięki niej można zaoszczędzić do 10 minut w procesie produkcji okna aluminiowego. Dzieje się tak dzięki zminimalizowaniu liczby elementów, z których składa się okucie, oraz uproszczeniu montażu.

Elementy okucia aluPilot wkładane są we wrąb od przodu, przy użyciu poręcznej łopatki montażowej i łączone ze sobą za pomocą listew, dostępnych w 7 długościach. Wyeliminowano najbardziej kłopotliwe czynności montażowe, jak wybijanie otworów, przycinanie okuć na długość oraz operację wycinania naroży skrzydła we wrębie okuciowym.
Zredukowany asortyment pozwala uprościć proces produkcji, a jednocześnie tworzy pole dla rozwiązań indywidualnych. W ofercie firmy Aluprof dostępny jest system aluPilot TopStar z zawiasami w całości ukrytymi między skrzydłem a ramą. Dzięki niemu okno zyskuje efektowny, minimalistyczny design, zgodny z najnowszymi trendami. Oprócz wysokich walorów estetycznych okna z okuciem aluPilot Topstar cechuje także podwyższona energooszczędność.

Testy przeprowadzone w instytucie PIV w Velbert potwierdziły możliwość wyprodukowania
w systemie Aluprof okien w klasie RC2 odporności na włamanie.

Więcej na aluprof.eu:
https://aluprof.eu/firma/aktualnosci/nowosc-na-polskim-rynku-stolarki-aluminiowej-alupilot-tylko-w-aluprof